Káva měsíce června - Letní espresso směs SIESTA - léto jak má být
Potřebujete poradit?
7:30–21:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
V košíku zatím nic není. Pojďme ho naplnit ☕️
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
06.06.2023
Káva pro tatínky
Představujeme vám unikátní kávovou směs pro všechny tatínky! Káva pro tatínky je spojením dvou zajímavých indických káv - Indiam Monsooned Malabar Asp... číst celé
01.06.2023
Káva měsíce června: Letní espresso směs SIESTA
Vítejte v naší pražírně, kde tento měsíc máme tu čest představit Vám naši novou letní espresso směs SIESTA. Tato lahodná káva je jako láska na první d... číst celé
24.05.2023
Novinka - oranžová Gaggia New Classic Evo
Dnes bychom Vám rádi představili jednoho nového člena naší kávové rodiny - Gaggia New Classic Evo v oranžové barvě! Tento úžasný pákový kávovar je nej... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky z Pražírny

Nejčastěji hledáte: Cibetkovou kávu. Koupit cibetku.

JAK PRAŽÍME KÁVU


KÁVOVÉ PŘEDPLATNÉ
       

SLEVA NA KÁVU ZA VĚRNOST

Kávový servis pro firmy, kanceláře a domácnosti– za 2 kg kávy automatické espresso za 1,- měsíčně

Kávové koutky

Kávovary NIVONA poradenství - servis - prodej
Jsme autorizované prodejní a servisní středisko pro kávovary NIVONA .

4 důvody, proč zvolit kávu z Kroměřížské pražírny

 1. Pražíme každý den a tak je naše káva vždy čerstvá.
 2. Na přání vám kávu pomeleme na profesionálním mlýnku.
 3. Kávu pražíme přímo na prodejně v Šafaříkově ulici.
 4. Balíme ji do sáčku s jednocestným ventilem.

Co si pochvalují zákazníci

 • Dopravu zdarma nad 1000 Kč.
 • Vysoká kvalita kávy za rozumnou cenu
 • 100% záruka původu kávy
 • Vlastní espresso směsi
 • Prodej od 100 gramů
 • Doprava po Kroměříži a do Hulína ZDARMA

U NÁS V PRAŽÍRNĚ

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Káva a její původ
 4. Cesta za evropskou arabicou na farmu Los Castaňos

Cesta za evropskou arabicou na farmu Los Castaňos

V minulém týdnu jsme kolegy Filipem a Milanem navštívili kávovou farmu Los Castaňos na ostrově Gran Canaria. Tuto farmu vlastní muž jménem Antonio, který nás ochotně provedl po svém království a ukázal nám, jak pečuje o více než 1000 kávovníků druhu arabica typica, jenž mají svůj původ v Ethiopii.

Antonio nám vysvětlil základy suchého zpracování kávových třešní a ukázal nám, jak se z nich získávají kávová zrnka. Viděl jsem to již před čtyřmi lety, kdy jsem v Indii navštívil kávovou farmu Měsíční hora, nicméně bylo úžasné opět vidět celý proces a pochopit, jaké úsilí a práce se do toho vkládá. 

Kávová farma Los Castaňos

Antonio byl velmi ochotný odpověděl na všechny naše otázky a vysvětlil spoustu zajímavých detailů. Věděli jste třeba, že jeden vzrostlý kávovník dá světu za jednu sezónu cca 6-7 kg červených třešní, ze kterých farmář po náročném procesu získá necelé kilo kávových zrnek?

Káva z kanárských ostrovů

Káva není na Kanárských ostrovech běžně pěstována, ale Antonia nám pověděl, že v údolí poblíž městečka Agaete je několik plantáží, které se specializují na produkci kávy s vysokou kvalitou a to navzdory faktu, že tamní nadmořská výška představuje něco málo přes 200 metrů.

Pěstování kávy v těchto podmínkách není snadné, protože ostrovy mají suché klima s velkým rozdílem mezi teplotami během dne a noci. Průměrná denní teplota na kanárech představuje cca 25 st. Celsia, s tím, že v noci o je to asi o 10 stupňů méně. Proto se na plantážích kávy musí používat umělé zavlažování a kávovníky musí být chráněny před větrem a sluncem. Půda je zde poměrně drahá, což spolu s náklady na zavlažování a evropskou cenu lidské práce zvyšuje náklady na pěstování kávy na úroveň, která mnohonásobně převyšuje cenu ze zemí, kde je pěstování kávy obvyklé.

Kávová farma Los Castaňos„Starat se o 1000 kávovníků může být velmi náročné a pracovně intenzivní. Pěstitel kávy musí být schopen zajistit dostatečnou péči o každý kávovník, aby maximalizoval výnosy a zajistil zdraví rostlin,“ tak zněla Antoniova odpověď na mou otázku, jak náročná jeho práce je. Pro představu, Antoniovi předci měli na farmě jen necelých 200 rostlin a celá jejich produkce padla na potřeby místních obyvatel. 

„Péče o kávovníky zahrnuje mnoho faktorů, jako je pravidelné zavlažování, hnojení, ořezávání a kontrola škůdců a chorob. Každý kávovník musí být pravidelně prohlédnut a jakýkoli problém musí být rychle vyřešen, aby se zabránilo šíření na ostatní rostliny. Aktuálně připravujeme novou plantáž, kde je již nyní zasazeno více než 4.000 rostlin. Ty by mohly přinést první kávové třešně již v příštích dvou letech,“ pokračuje Antonio ve svém povídání a zmiňuje, že na všechnu tu práci jsou tu mimo něj ještě další čtyři lidi.

Káva z Kanárských ostrovů se vyznačuje jemnou chutí a vysokou kvalitou, což ji dělá velmi ceněnou mezi milovníky kávy. To vše pak znamená, že Antoniova cena za vypěstovanou kávu je mnohem vyšší než je cena za kávu, kterou běžně nabízíme již praženou na pultě naší pražírny. Přesto vše jsme se dohodli na tom, že nám v červnu poskytne 6-8 kg zelených zrnek a vy tak budete mít možnost ochutnat plody jeho práce přímo u nás v pražírně.

Na závěr jsme ještě společně krátce pohovořili také o aktuálních trendech při pražení a zdejších kávových zvyklostech. K tomu nám Antonio připravil v moka konvičce i svou vlastní kávu a náš zážitek tak byl konečně úplný.

Návštěva farmy Los Castaňos pro nás byla určitě nezapomenutelným zážitkem. Bylo to skvělé poučení a rozšíření našich obzorů, které nám dalo opětovně o trochu více širší vhled na celou naši práci. 

Ochutnejte naši kávu z této oblasti.

Kávová farma Los Castaňos

Kávová farma Los Castaňos

Kávová farma Los Castaňos

Kávová farma Los Castaňos

Kávová farma Los Castaňos

Kávová farma Los Castaňos

Kávová farma Los Castaňos

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Novinky z Pražírny
INFORMACE PRO KÁVOMILY

Doprava a platba

Otevírací doba poboček

Obchodní podmínky

Rychlé info? Pomoc? Volejte 603 365 958

Pražíme denně, tedy v pondělí - pátek

Aktuálně: 42 káv - 37 arabik, 3 směsi, 2 robusty

KONTAKT
Váš pražič - Josef Hora
Váš pražič - Josef Hora
7:30–21:00
2013–2022 © Káva-Kroměříž.cz - Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz