Káva měsíce června - Letní espresso směs SIESTA - léto jak má být
Potřebujete poradit?
7:30–21:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
V košíku zatím nic není. Pojďme ho naplnit ☕️
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
06.06.2023
Káva pro tatínky
Představujeme vám unikátní kávovou směs pro všechny tatínky! Káva pro tatínky je spojením dvou zajímavých indických káv - Indiam Monsooned Malabar Asp... číst celé
01.06.2023
Káva měsíce června: Letní espresso směs SIESTA
Vítejte v naší pražírně, kde tento měsíc máme tu čest představit Vám naši novou letní espresso směs SIESTA. Tato lahodná káva je jako láska na první d... číst celé
24.05.2023
Novinka - oranžová Gaggia New Classic Evo
Dnes bychom Vám rádi představili jednoho nového člena naší kávové rodiny - Gaggia New Classic Evo v oranžové barvě! Tento úžasný pákový kávovar je nej... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky z Pražírny

Nejčastěji hledáte: Cibetkovou kávu. Koupit cibetku.

JAK PRAŽÍME KÁVU


KÁVOVÉ PŘEDPLATNÉ
       

SLEVA NA KÁVU ZA VĚRNOST

Kávový servis pro firmy, kanceláře a domácnosti– za 2 kg kávy automatické espresso za 1,- měsíčně

Kávové koutky

Kávovary NIVONA poradenství - servis - prodej
Jsme autorizované prodejní a servisní středisko pro kávovary NIVONA .

4 důvody, proč zvolit kávu z Kroměřížské pražírny

 1. Pražíme každý den a tak je naše káva vždy čerstvá.
 2. Na přání vám kávu pomeleme na profesionálním mlýnku.
 3. Kávu pražíme přímo na prodejně v Šafaříkově ulici.
 4. Balíme ji do sáčku s jednocestným ventilem.

Co si pochvalují zákazníci

 • Dopravu zdarma nad 1000 Kč.
 • Vysoká kvalita kávy za rozumnou cenu
 • 100% záruka původu kávy
 • Vlastní espresso směsi
 • Prodej od 100 gramů
 • Doprava po Kroměříži a do Hulína ZDARMA

U NÁS V PRAŽÍRNĚ

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Káva a životní styl
 4. Kávové zvyky ve světě 

Kávové zvyky ve světě 

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě a její konzumace a příprava se v průběhu let vyvíjela a měnila. V současné době můžeme pozorovat mnoho kávových trendů, které se liší nejen v různých zemích, ale také napříč kontinenty. Podívejme se na některé vybrané kávové zvyklosti v Praze a Vídni a také jinde ve světě.

Pražská kávová kultura
Praha má bohatou kávovou kulturu, která je ovlivněna zejména italským stylem. V Praze najdete mnoho kaváren, které se specializují na espresso a cappuccino. Mezi nejznámější pražské kavárny patří například kavárna Slavia, která se nachází na břehu Vltavy a je známá svou vynikající kávou a atmosférou, kavárna Louvre, která je umístěna v historickém centru Prahy a která byla oblíbenou destinací spisovatelů a umělců, a kavárna Café Imperial, která se nachází v nádherné secesní budově a je známá svými dezerty a koláči.

V Praze se na počátku 21. století dobře rozjela i tzv. Třetí kávová vlna. Jedná se o relativně nový koncept, který se rozvinul v kávovém světě v posledních několika desetiletích a má své kořeny v Americe. Cílem třetí kávové vlny je zlepšit kvalitu kávy a vytvořit kávovou kulturu, která je zaměřená na kvalitu, udržitelnost a transparentnost.

Pro Třetí kávovou vlnu je charakteristická nezávislá a kreativní scéna kaváren, kde jsou připravovány kávové speciality, jako jsou například různé druhy pour-over kávy, cold brew a kávové speciality s mlékem, jako je flat white.

Kavárny, které se zabývají třetí kávovou vlnou, často pracují s lokálními pražírnami, které si zakoupí zelenou kávu přímo od farmářů a zpracovávají ji samy v kavárnách, aby mohly nabídnout co nejvyšší kvalitu kávy. Třetí kávová vlna se také zaměřuje na udržitelnost a etiku v oblasti kávy. To znamená, že se snaží zajistit spravedlivé podmínky pro farmáře, kteří kávu pěstují, a současně minimalizovat dopad na životní prostředí.

Vídeňská kávová kultura
Vídeňská kávová kultura je známá po celém světě a má své kořeny v 17. století, kdy zde byly otevřeny první kavárny. Ty se staly místem setkávání intelektuálů, umělců a spisovatelů, kteří se zde scházeli, diskutovali a často trávili celé odpoledne u kávy a novin.

Kromě kávy, která se podává v tradičních velkých skleničkách s mlékem nebo šlehačkou, jsou zde populární také dorty (zejména Sacher) a koláče.

Vídeňské kavárny mají svůj vlastní styl, který je charakterizován elegantním interiérem a klavírní hudbou. V roce 2011 byla Vídeňská kávová kultura zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO jako kulturní památka, kterou je třeba chránit a uchovávat pro budoucí generace.

Kavárny v samotném centru Vídně jsou často velmi zdobné a nabízejí mnoho druhů kávy, včetně melange, cappuccino a espressa.

Latte machiato

 

Kávové trendy napříč kontinenty


Kávové trendy v Americe
V Americe je káva stále velmi oblíbená, a to zejména v podobě filtrované kávy a espresso. Kávová zrnka jsou často pražena světleji, což dává kávě jemnější chuť. V některých oblastech Ameriky, jako je například Kalifornie, jsou kavárny spíše místem, kde se lidé setkávají a pracují, zatímco v jiných oblastech jsou kavárny místem pro rychlé občerstvení. V posledních letech se však v Americe začaly objevovat nové trendy, jako je nitro, cold brew káva a použití alternativních mlék, mezi nimiž převládá ovesné nebo mandlové mléko.

Kávové trendy v Evropě
V Evropě jsou kávové trendy velmi různorodé. V Itálii je stále nejoblíbenější kávový nápoj espresso, který se podává v malých šálcích. Kromě toho je zde také velice populární cappuccino a latte. O italském cappuccinu se traduje, že je nejlepší na světě. V Anglii je zase populární filtrovaná káva a kávové svařáky. V Německu se pak pije převážně cappuccino a latte macchiato. 

Kávové trendy v Asii
V Asii se káva stává stále populárnější, zejména v Japonsku, Jižní Koreji a Číně, kde se údajně každých 8 hodin otevírá nová kavárna.

V Japonsku je mimo espressa nejvíce zájem o tzv. kávové svařáky (svařená káva s vínem a směsí koření). Tamní kavárny často nabízejí vysokou kvalitu kávy z lokálních zdrojů, jako je například káva z provincie Yirgacheffe v Etiopii. Káva je v Japonsku také často podávána v kombinaci s dezerty a sladkostmi, což vytváří unikátní kávovou kulturu. Zajímavostí je také to, že káva je zde často považována za luxusní nápoj a mnoho lidí si kávu užívá jako relaxační rituál.

V Jižní Koreji je populární Dalgona káva, což je směs instantní kávy, cukru a vody, která se podává s lehce šlehnutým mlékem. Tento nápoj se stal velmi populární během pandemie, kdy mnoho lidí hledalo nové způsoby, jak si užít kávu doma. Po skončení pandemie se v Korei otevřelo velké množství kaváren, které utvořili tzv. "café culture streets", což jsou ulice s řadami kaváren, jenž návštěvníkům skýtají nevšední kávový zážitek.

V Číně se káva stává stále žádanější, zejména v městských oblastech. Zatímco tradiční čínská kultura považuje čaj za národní nápoj, mladší generace se stává stále více otevřenou kávě a od čaje se tak výrazně odvrací. To má za následek také vzrůstající tendenci světové spotřeby kávy a je otázka na jak dlouhou dobu budou současné pěstitelské oblasti dostačující. V čínských kavárnách je káva často kombinována s čínskými ingrediencemi, jako je například matcha nebo goji bobule.

Dalgona coffee

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Novinky z Pražírny
INFORMACE PRO KÁVOMILY

Doprava a platba

Otevírací doba poboček

Obchodní podmínky

Rychlé info? Pomoc? Volejte 603 365 958

Pražíme denně, tedy v pondělí - pátek

Aktuálně: 42 káv - 37 arabik, 3 směsi, 2 robusty

KONTAKT
Váš pražič - Josef Hora
Váš pražič - Josef Hora
7:30–21:00
2013–2022 © Káva-Kroměříž.cz - Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz