Káva měsíce ledna - Dominican Republic Barahona AA
Potřebujete poradit?
7:30–21:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
V košíku zatím nic není. Pojďme ho naplnit ☕️
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
27.01.2023
Výtečná zdravá svačinka, to je RAWKA
Výtečná zdravá svačinka plná vitamínů a enzymů. Vyrobená jen ze sušeného ovoce a oříšků. Vše v BIO kvalitě a dle zásad RAW stravy.Bez lepku, přidaného... číst celé
25.01.2023
Rwanda Musasa Dukunde 250g
První lednová novinka pochází až z daleké Rwandy Chuťový profil: bergamot, limetka, maliny Země původu: RwandaNadm. výška: 1800 m n. m.Odrůda: Red B... číst celé
24.01.2023
Z Andělky Rebelkou .....
Odvozeno z latinského adjektiva rebellis — „povstalecký“, jež vyšlo ze slovesa rebellare „bouřit se, revoltovat“ ..... každý z nás v sobě tak trochu u... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Nejčastěji hledáte: Cibetkovou kávu. Koupit cibetku.

JAK PRAŽÍME KÁVU


KÁVOVÉ PŘEDPLATNÉ
       

SLEVA NA KÁVU ZA VĚRNOST

Kávový servis pro firmy, kanceláře a domácnosti– za 2 kg kávy automatické espresso za 1,- měsíčně

Kávové koutky

Kávovary NIVONA poradenství - servis - prodej
Jsme autorizované prodejní a servisní středisko pro kávovary NIVONA .

4 důvody, proč zvolit kávu z Kroměřížské pražírny

 1. Pražíme každý den a tak je naše káva vždy čerstvá.
 2. Na přání vám kávu pomeleme na profesionálním mlýnku.
 3. Kávu pražíme přímo na prodejně v Šafaříkově ulici.
 4. Balíme ji do sáčku s jednocestným ventilem.

Co si pochvalují zákazníci

 • Dopravu zdarma nad 1000 Kč.
 • Vysoká kvalita kávy za rozumnou cenu
 • 100% záruka původu kávy
 • Vlastní espresso směsi
 • Prodej od 100 gramů
 • Doprava po Kroměříži a do Hulína ZDARMA

U NÁV V PRAŽÍRNĚ

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Infonoviny 5/2020
26.05.2020

Infonoviny 5/2020

S  úsměvem jde všechno líp

Vážení kávomilové,

Když jsem psal předcházející příspěvek o kávové sedlině, tak jsem asi jako nikdo netušil čím vším si budeme muset v nadcházejících týdnech projít.

Korona, která tak výrazně změnila naše „běžné dny“, nám velice důrazně ukázala, jak je náš životní „normál“ křehký a jak málo stačí k tomu aby bylo všechno jinak.

Každá nemoc sebou nese vždy převážně negativa a je jen na nás jak se s tím vším popasujeme a co si z toho odneseme. Pomineme-li smutný fakt, že tato nemoc může mít v některých případech fatální důsledky, je třeba si uvědomit, že to co se teď stalo novodobé dějiny lidstva neznají. Můžeme si říkat, že se vlastně vůbec nic neděje a že naše životy budou za pár týdnů stejné jako dřív.

Ostatně, kdo by si to tak nepřál? Všechna fakta však ukazují že Korona nás jen tak neopustí a že se s ní budeme muset naučit žít. Stejně tak nás ale jen tak rychle neopustí ani ekonomické následky se kterými se budeme muset popasovat v následujících měsících. Zastavení ekonomiky v takovém rozsahu si neuměl v minulosti nikdo představit a pro spoustu lidí je toto nová kapitola Školy života.

Předcházející dva měsíce jasně ukázaly jak jsme šikovný národ, který se umí semknout a ušije si roušky v takovém tempu, které nám mohl zbytek světa jen závidět. Korona však mimo toho všeho „zlého“ přinesla i spoustu dobrého. Jmenujme především ono „zastavení“ či „zpomalení“, ale stejně tak charakter lidí kolem nás.

Uplynulé týdny byly pro někoho pouhými prázdninami, ale pro spoustu živnostníků a zaměstnavatelů představoval březen a duben existenční otázku „Co a jak dál?“ Co bude s lidmi? Jak zaplatit nájem? výplaty? odebrané zboží? úvěry, které máme, kvůli tomu abychom mohli dělat to co děláme ……….. a takových otázek byly desítky. To vše se řešilo za pochodu ve stínu obav z nemoci, která mohla čekat v té době opravdu kdekoli. Dnes to již spousta lidí bere na lehkou váhu, ale moc dobře si pamatuji ten pocit, když jsem na chodbě potkal zdravotníky odběrové sanitky. Byla to scéna jako z nějakého sci-fi filmu. Podobný pocit jsem měl i při své první návštěvě obchodu, kdy se člověk pod tlakem informací z médií bál dotknout doslova čehokoli.

Pamatuji si první týden po 14. březnu, kdy jsem v liduprázdných ulicích potkával snad jen pana Jandu z Radničního sklípku, který stejně jako my vrhnul veškerou svou energii do rozvozu objednávek. Stejně tak si pamatuji svou první rozvozovou zastávku u pána v Kollárově ulici. Bylo to hned v úterý a než jsem vystoupil z auta trvalo mi snad 15 minut, než jsem si nasadil na pusu doma ušitou roušku. Jaké bylo mé velké překvapení, když mi pan otevřel rovněž s rouškou pod kterou se dokonce usmíval. Bylo to neskutečně povzbuzující (do té doby se na lidi s rouškou nahlíželo jako na blázny co se buď neskutečně bojí a nebo jsou sami nakaženi a je třeba se jim vyhýbat). O dva dny později, kdy se z roušky stal jeden z nových „normálů“ už se tomu nikdo nedivil a „rouškovaných“  lidí byla většina. Další den se z toho stala povinnost.

Těch situací a příběhů je celá řada a já bych na tomto místě chtěl poděkovat. Těch lidí co by si můj dík zasloužili je celá řada a tak se pokusím na nikoho nezapomenout …. Můj velký dík patří

 • mé rodině a všem kolegům, co stáli při firmě a pomohli navzdory vlastnímu bezpečí a pohodlí
 • zdravotníkům, a všem lidem s tolik skloňované „první linie“ a především pak všem prodavačkám (prodavačům) a pokladním, kteří byli často opomíjeni, byť byli a stále jsou snad nejvíc exponovanou skupinou – ti se nikam neschovají, maximálně za plexi, které toho ve skutečné podstatě úplně moc neřeší (pokud by se měl volit manažer roku, rozhodně by to z mého pohledu byl pan ředitel zdejšího Tesca, ten kdo jej zná a ví jak funguje jistě ví proč)
 • našim zákazníkům, kteří na nás nezapomněli a neskutečně nás podporovali opakovanými objednávkami přes eshop a občasnými návštěvami v Pražírně. Ta vlna solidarity byla neskutečná a my si toho moc vážíme
 • všem vlastníkům nemovitostí, kteří nám vyšli vstříc v otázkách nájmů
 • všem šičkám co ušily stovky roušek (o jejichž funkčnosti a potřebě se dnes vede velká polemika – ano je to nepohodlné a asi nikdo 100% neví jak moc účinné, ale koukněte do New Yorku a k nám ….) a stejně tak i dalším lidem co nám přinesli desinfekci v době, kdy se nedala sehnat ani při platbě zlatem (k tomu bych měl dva velké příběhy, ale o tom snad jindy na našem webovém blogu)
 • řidičům přepravních služeb, kteří si mákli víc než o vánocích a díky kterým jsme měli všichni doma i v práci snad vše na co jsme si vzpomenuli
 • lidem z města a z radnice, kteří se starali o informovanost a bezpečí (v prvním rouškovém dnu jsem při rozvozech potkával skupinky vylepující letáky – byli to doslova kilometry, ale druhý den nebylo vchodu na kterém by nebyl leták s tím „co a jak“. Jsem toho názoru, že informovanost je základ a že v každé takové situace je třeba pevné vedení, které zcela jasně a bez obalu řekne: Víme co víme a proto to bude tak a tak. Zítra to možná bude všechno jinak, ale dnes víme toto a tak dnes platí toto!“ všem dobrovolníkům, kteří se starali o nákupy seniorům a potřebných …. A že vás bylo), zástupcům zdejšího kina, kteří promptně reagovali a spustili službu Vaše kino ….
 • učitelům, kteří neúnavně připravovali a kontrolovali činnost našich dětí (jsem noční tvor a chodím spát poměrně dost pozdě, jednou jsem asi ve tři ráno psal email sestře-učitelce na gymnáziu v Orlové, ve kterém jsem se ptal jak se má a jak se jim daří. K mému velkému překvapení jsem měl za pár minut zpátky odpověď s tím, že „vše v pohodě“ a že právě ještě opravuje práce studentů)
 • každému, kdo si v daném momentě dokázal zachovat chladnou hlavu a úsměv, protože stresovat a panikařit, to umí každý
 • těch lidí a jmen by byla celá řada a tak jsou takové seznamy značně nefér, protože až na notorické prudiče a stěžovatele, se snad každý z nás přičinil k tomu, aby „bylo lépe“.

 

Nikdo z nás neví co dalšího nás v následujících dnech a týdnech čeká. Korona nezmizela, účinná vakcína je zatím v nedohlednu. Skloňuje se příchod ekonomické recese ve všech směrech. O tom , že přijde krize se spekulovalo několik posledních měsíců. Hlavní tahoun naší ekonomiky, automobilový průmysl, byl již několik posledních let značně unaven a zadýchán. Toto vše jen urychlilo a zviditelnilo.

 

Přejme si aby nás už nepotkalo nic vážnějšího, a náš „nový normál“ se co nejvíce podobal tomu starému. Všem kolegům živnostníkům tímto přeji zdravý a pevné nervy. Restart pro některé nebude vůbec jednoduchý a návrat do doby před Koronou bude možná pro někoho i dost dobře nemožný (ruku na srdce … kdo by chtěl být dnes provozovatelem cestovní kanceláře/agentury? řešit kde vzít nové klienty a jak vrátit vybrané zálohy od klientů, když peníze už jsou dávno poslány na účty hoteliérů v zahraničí, už jste někdy zkoušeli dostat zpět své peníze od hotelu v Egyptě nebo třeba v Tunisu?).

 

Prosím pojďme se znovu semknout a podpořme jakoukoli aktivitu v našem městě, protože peníze utracené v našem městě, tady zůstanou. Každý obchodník, kadeřník, hospodský …. ty peníze opět vezme a utratí, ale utratí je tady za vaše výplaty, nájmy, zboží, služby. Ty peníze tady zůstanou a budou dělat další prostředky. Peníze které vyvezeme do zahraničí pomůžou zahraničí o tom žádná. I chorvatský hoteliér potřebuje z něčeho žít. Ukažte mi ale Chorvata, který pojede podpořit majitele penzionu do Jeseníků či Beskyd. Peníze vyvezené do Chorvatska se k nám již nikdy nevrátí. Majitel penzionu v Jeseníků za utržené peníze nechá třeba opravit střechu – ten kdo mu tu střechu bude spravovat koupí dřevo a nějaké nářadí - ten kdo to nářadí prodá si třeba zaplatí u někoho reklamu a nebo opraví auto, to je jedno, ale takto funguje ekonomika a tomu se říká, že peníze dělají peníze! (a výplaty nás všech)

 

Vím, že tento příspěvek není kávový a stejně tak, že nespasí svět, ale pokud si alespoň jeden z vás uvědomí co všechno je teď ve hře, tak těch 1404 slov mělo smysl.

 

Opatrujte se, mějte se prímově i kávově a pamatujte na to, že s úsměvem jde všechno líp.

 

Josef Hora
Rodinná pražírna výběrové kávy, Šafaříkova ulice, Kroměříž.
www.kava-kromeriz.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli