Nejčastěji hledáte: Cibetkovou kávu. Koupit cibetku.
JAK PRAŽÍME KÁVU
KÁVOVÉ PŘEDPLATNÉ
SLEVA NA KÁVU ZA VĚRNOST
Kávový servis pro firmy, kanceláře a domácnosti– za 2 kg kávy automatické espresso za 1,- měsíčně
Kávovary NIVONA poradenství - servis - prodej
Jsme autorizované prodejní a servisní středisko pro kávovary NIVONA .
4 důvody, proč zvolit kávu z Kroměřížské pražírny
- Pražíme každý den a tak je naše káva vždy čerstvá.
- Na přání vám kávu pomeleme na profesionálním mlýnku.
- Kávu pražíme přímo na prodejně v Šafaříkově ulici.
- Balíme ji do sáčku s jednocestným ventilem.
Co si pochvalují zákazníci
- Dopravu zdarma nad 1000 Kč.
- Vysoká kvalita kávy za rozumnou cenu
- 100% záruka původu kávy
- Vlastní espresso směsi
- Prodej od 100 gramů
- Doprava po Kroměříži a do Hulína ZDARMA
U NÁV V PRAŽÍRNĚ
5 kroků k dokonale napěněnému mléku
Správně napěněné mléko je v kávovém světě něco, o co usiluje každý správný barista. Jak ale napěnit mléko, abyste získali lahodnou mikropěnu? Pojďme si ukázat 5 snadných kroků, jak na to!
Krok 1: Před samotným pěněním
Ještě předtím, než začnete s napěňováním mléka, musíte dodržet dvě základní věci:
- mléko před přípravou musí být studené z lednice,
- konvička i tryska na napěnění musí být čisté bez zbytků zaschlého mléka.
Proč studené mléko? Bez něj hedvábné mléčné pěny nikdy nedosáhnete. Při napařování mléka se po dosažení teploty 37 °C a vyšší začnou vytvářet malé bublinky, kterých se jen těžko pak budete zbavovat. Studené mléko vám umožní delší dobu napařování, během které se bude vytvářet jemná mikropěna bez nechtěných bublinek. Nejlepšího efektu dosáhnete s mlékem, které obsahuje více než 3 % tuku. Ideálně tedy volte mléko plnotučné.
Důležitá je také velikost konvičky a objem mléka v ní. Zpravidla by mléko mělo dosahovat do poloviny jejího objemu. To bývá nejčastěji místo, kde začíná vystupovat zobáček konvičky.
Krok 2: Napěnění
Jak už jsme zmínili, cílem k hladké mléčné pěně je její vytvoření hned na začátku procesu. Začněte tedy pěnění sklopením parní trysky do konvičky a udržujte ji na povrchu mléka. Čím déle bude pára pronikat na hladině, respektive tryska bude blízko hladiny mléka, tím více pěny vytvoříte. Pokud chcete připravit caffè latte, budou stačit asi 1–2 sekundy pěnění na povrchu. Našlehání mléka na cappuccino vyžaduje asi 2–5 sekund.
Krok 3: Vytvoření víru
Jakmile vytvoříte dostatek pěny, ponořte trysku hlouběji. Zbytek procesu se bude mléko zahřívat. V této fázi chcete dosáhnout víru, který nasaje velké bubliny, a vy tak dosáhnete požadované jemné struktury pěny. Kromě správné úrovně ponoření parní trysky musíte pro vytvoření co největšího víru nastavit i její sklon. Tryska by měla být ponořena asi 1 cm od okraje konvičky, směrem ke středu, pod úhlem 45 °.
Krok 4: Teplota
Správnou teplotu našlehaného mléka poznáte jednoduše tak, že vás kovová konvička začne pálit do ruky. Pokud si však chcete být jistí, můžete teplotu mléka v konvičce ověřit ponorným teploměrem. Ten by měl v ideálním případě ukázat teplotu 55–65 °C. Při vyšších teplotách začnou bílkoviny v mléce denaturovat – srážet se – a mléko ztrácet požadovanou strukturu. Proces šlehání ukončete vypnutím páry a vytáhnutím trysky z konvičky. Páru potom pusťte naprázdno, aby se tryska očistila od zbytků mléka.
Krok 5: Lesklá pěna na závěr
Pokud se na povrchu pěny objeví malé bublinky, snadno je odstraníte razantním bouchnutím dna konvičky o pracovní desku. Nechtěné bubliny prasknou a zůstane jen nadýchaná mikropěna. Na závěr můžete krouživými pohyby zápěstí promíchat mléko uvnitř konvičky. Tím dostane hladká pěna jemný lesk.